wtorek, 19 stycznia 2021

Mobbing w pracy , jak reagować, pomoc cennik tel. 504-746-203. Zachowania nieakceptowalne w firmie, dyskryminacja, wzór pisma, konsultacje, porady indywidualne.

 

Jak napisać pismo do pracodawcy w sprawie mobbingu. Wzór pisma dostępny w internecie nie zawsze odpowiada konkretnej sytuacji. Jak w oparciu politykę antymobbbingową w firmie przygotować uzasadnione merytorycznie zgłoszenie? Gdy w Twoim zakładzie pracy wobec Ciebie dochodzi do zachowań nieakceptowalnych w postaci dyskryminacji i zamierzasz walczyć o swoje prawa, warto skorzystać z pomocy w przygotowaniu właściwego pisma zawierające materiał dowodowy dla ewentualnej późniejszej sprawy w sądzie, tak by dla sądu stanowił istotny dowód w sprawie. Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług podmiotów takich jak  kancelaria prawna , czy prawnik, sprawdź czy możesz doprowadzić do zaprzestania mobbingowi w pracy stosując prawa wynikające z Kodeksu Pracy.





Droga postępowania prawnego poprzez Sąd to ostateczność, korzystaj ze swoich praw!

Przeciwdziałanie nieakceptowalnym zachowaniom.

Pomoc przedsądowa a prawo pracy.

Zjawisko mobbingu i dyskryminacji w pracy.

Jak walczyć z nieakceptowalnymi zachowaniami w firmie, jak na przykład zastraszanie i nękanie.

Czy są działania, które można podjąć przed zgłoszeniem wyżej wymienionych sytuacji?

Czy pracodawca ma obowiązek podjąć przeciwdziałanie i w jaki sposób powinno być ono realizowane.

Czy wiesz, że jest to rodzaje przemocy stosowanej w miejscu pracy, stosowanym przez osoby, kolegów, przełożonych oraz podwładnych. Można więc powiedzieć, że jest to zjawisko dręczenia psychicznego. Polegać ono może na zachowaniach wobec pracownika, które są nieetyczne. Zjawisko, może dotyczyć pojedynczej osoby ale także grupy pracowników.

Konsekwencją tych sytuacji może być powstanie problemów w codziennym funkcjonowaniu w życiu prywatnym i zawodowym.

Podsumowując są to działania, zachowania wobec pracownika polegające na trwałym uporczywym i długotrwałym nękaniu, zastraszaniu wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.





Jaki określeniami można  inaczej zdefiniować to zjawisko:

Przemoc psychiczna, obraźliwe, mściwe zachowanie złośliwe lub upokarzające, dręczenie psychiczne, nieetyczne zachowanie .

Czy wiesz że według klasyfikacji 45 Heinza Leymanna  jest cech działań mobbingowych,  między innymi.

Ograniczanie przez przełożonego możliwości wypowiadania się,

Stałe przerywanie wypowiedzi.

Reagowanie na wypowiedzi ofiary krzykiem, pomstowaniem.

Ciągłe krytykowanie wykonywanej pracy, życia osobistego.

Napastowanie przez telefon.

Stosowanie gróźb ustnych i pisemnych.

Prezentowanie ofierze poniżających i obraźliwych gestów.

Stosowanie aluzji,  brak wypowiedzi wprost.

Traktowanie jak powietrze, lekceważenie.

Mówienie, źle za plecami danej osoby

Rozsiewanie plotek.

Podejmowanie prób ośmieszenia.

Przyczynianie się do ponoszenia kosztów, w celu zaszkodzenia poszkodowanemu.

Innym zjawiskiem w miejscu pracy jest dyskryminacja. Marginalizacji czyli wykluczenia społecznego.

Może się to objawić jako traktowaniem jednej osoby, w porównywalnej sytuacji mniej przychylnie ze względu na przykład na określoną cechę. Innymi przykładem może być nierówne traktowanie  pracowników i nieuzasadnione obiektywnymi przyczynami.

Dotyczyć może:

Nierównego  traktowania w zakresie stosunku pracy, zatrudnienia, a także awansowania czy możliwości podnoszenia kwalifikacji, dostępu do szkoleń w tej same lub porównywalnej sytuacji  ze względu na płeć, wiek, przekonania polityczne,  przynależność związkową.

 Mobbing. Pomoc, porady i ekspertyzy, przygotowanie pisma.

Cena usługi. Tel. 504-746-203

http://omegaplus.home.pl/mobbing-pomoc/

Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Sosnowiec, Radom, Kielce, Gliwice, Bytom, Toruń, Zabrze, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Wałbrzych, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Opole, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Chorzów, Tarnów, Zielona Góra, Koszalin, Legnica, Kalisz, Grudziądz, Jastrzębie Zdrój, Słupsk. Biała Podlaska, Chełm, Ciechanów, Konin, Krosno, Leszno, Łomża, Nowy Sącz, Ostrołęka, Siedlce, Skierniewice, Suwałki, Sieradz, Tarnobrzeg, Zamość.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz